Неврома Мортона

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

Неврома Мортона: причини, діагностика та лікування

Невромою Мортона є локальне розростання оболонок підошвового нерва, яке призводить до утворення болючого локального потовщення. Неврома зазвичай розташовується між головками 4-ї і 5-ї або 3-ї і 4-ї плюсневих кісток стопи. Виникають хворобливі відчуття різної інтенсивності при настанні невриту. Деякі пацієнти описують почуття постійного каменю у взутті, «цвяха в підошві», також часто виникає відчуття печіння і оніміння в пальцях стопи. Неврома Мортона частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, захворюванню сприяє носіння вузького взуття та взуття на високих підборах. Надмірне навантаження на плюсно-фалангові суглоби при неправильному положенні стопи, тривала компресія підошвового нерва призводить до пошкодження його оболонок з наступним їх розростанням і формуванням невроми з розростанням фіброзної тканини навколо нього. Захворюванню сприяють надлишкова маса тіла, робота, пов’язана з тривалою ходьбою, стоянням.

Неврома Мортона

Грають роль також:

  • вроджені деформації стопи,
  • плоскостопість,
  • стан після травм (удари і переломи кісток стопи).

Перебіг хвороби тривалий, з періодами тривалої ремісії. Загострення часто буває викликано носінням вузького взуття, фізичним навантаженням. На початкових етапах зміна висоти підбору або більш вільного взуття викликає полегшення. Згодом біль виникає від менш значних факторів, і триває довго. У важких випадках виражений біль, значно ускладнює ходьбу, і не піддається ніяким методам лікування.

Неврома Мортона: діагностика

Діагностика невроми Мортона грунтується на характерній клінічній картині, для підтвердження діагнозу використовують ультразвукову діагностику нервових стовбурів, МРТ, МСКТ стопи.

Неврома Мортона: лікування

Лікування невроми Мортона полягає в зміні взуття, деяким пацієнтам показані ортопедичні устілки. Слід уникати важких фізичних навантажень на стопи. Використовуються:

  • протизапальні місцеві мазі,
  • лікувальні блокади,
  • фізіотерапевтичні процедури,
  • ударно-хвильова терапія.

При неефективності консервативних методів лікування в нашому відділенні застосовується хірургічне лікування невроми Мортона. Операція проводиться під місцевим знеболенням і полягає в мікрохірургічному висічення невроми і оболонок через невеликий розріз шкіри. Після операції, як правило, болі повністю проходять. Виписка зі стаціонару на 2-3 добу. Шви знімають на 10-й день після операції. Після операції необхідно дотримуватися щадного режиму, обмежувати фізичні навантаження протягом місяця

Лікар Нейрохірург Малишенко М.П.

Читайте також

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.
Стаття перевірена лікарем-нейрохірург вищої категорії Олексіїєм Леонтьєвим, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.
Стаття перевірена лікарем-нейрохірург вищої категорії Олексіїєм Леонтьєвим, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Якщо у Вас є ознаки або симптоми, зазначені в статті, ми рекомендуємо записатися на консультацію до фахівця.

✎ Записатися на прийом


Також на базі нашого нейрохірургічного відділення

Лікарі нашого відділення

Малишенко Михайло

Малишенко Михайло

лікар нейрохірург вищої категорії, рентген-ендоваскулярний нейрохірург, стаж роботи 19 років.
Журавльов Олександр

Журавльов Олександр

лікар-фахівець, нейрохірург зі стажем роботи 3 роки.
Дмитрук Вячеслав Сергеевич Херсон

Дмитрук Вячеслав

Лікар-нейрохірург.
Борблик Євген

Борблик Євген

лікар-нейрохірург першої категорії, нейрохірургічний стаж роботи 11 років.
Назаренко Ольга

Назаренко Ольга

лікар-нейрохірург першої категорії, зі стажем роботи понад 10 років.
Черпак Олександр

Черпак Олександр

Лікар-спеціаліст,  нейрохірург, стаж роботи 1 рік.
Сміщук Віталій

Сміщук Віталій

Стаж роботи 2 роки.
Філіпчук Сергій

Філіпчук Сергій

лікар-нейрохірург першої категорії.
Селедець Олег

Селедець Олег

лікар вищої категорії, нейрохірург зі стажем роботи понад 20 років.
Костін Микола

Костін Микола

лікар-нейрохірург вищої категорії

Залишити коментар

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!

Warning: filesize(): stat failed for /home/neuro00/neuro.ks.ua/www/wp-content/webp-express/webp-images/uploads/2020/04/467x288xoper.jpg.pagespeed.ic_.zgvkyodawa-1200x675.jpg.webp.lossy.webp in /home/neuro00/neuro.ks.ua/www/wp-content/plugins/webp-express/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 70

Warning: rename(/home/neuro00/neuro.ks.ua/www/wp-content/webp-express/webp-images/uploads/2020/04/467x288xoper.jpg.pagespeed.ic_.zgvkyodawa-1200x675.jpg.webp.lossy.webp,/home/neuro00/neuro.ks.ua/www/wp-content/webp-express/webp-images/uploads/2020/04/467x288xoper.jpg.pagespeed.ic_.zgvkyodawa-1200x675.jpg.webp): No such file or directory in /home/neuro00/neuro.ks.ua/www/wp-content/plugins/webp-express/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 73

Записатися на прийом


    Записатися на прийом