Зовнішнє спінальне дренування

Зовнішнє спінальне дренування може бути як самостійним втручанням, так і етапом операції. В якості самостійної процедури встановлення зовнішнього спінального дренажу виконується при ліквореях різного походження, дренаж встановлюється на 5-7 днів і дозволяє контрольовано виводити ліквор, сприяючи тим самим загоєнню дефекту через яке відбувається його витікання.

Як етап операції дренування використовується при операціях з приводу аневризм і пухлин головного мозку з метою зниження внутрішньочерепного тиску. Також дренаж встановлюється при необхідності тривалого ендолюмбального введення лікарських препаратів.

Зовнішнє спінальне дренування

Установка дренажу відбувається в положенні пацієнта на боці, під місцевою анестезією. Виконується спинно-мозкова пункція спеціальною голкою, через яку вводиться тонкий катетер, катетер фіксується на шкірі і з’єднується зі стерильним флаконом. Найбільш частим ускладненням такої маніпуляції є інфікування, тому пацієнтові відразу ж призначається курс антибіотикотерапії. Зовнішнє спінальне дренування все частіше застосовується в нейрохірургічній практиці у зв язку з його ефективністю та відносною простою виконання.

Журавльов О.Ф., Дмитрук В.С.