Консервативне лікування

Лікворея може бути як самостійним захворюванням, так і ускладненням черепно-мозкової травми або інших захворювань. Взагалі лікворея – це витікання рідини, яка оточує головний і спинний мозок назовні через неприродні отвори. Деякі з них утворюються в результаті травми, інші – вроджені чи набуті внаслідок пухлинних або запальних захворювань, з’являються після операцій на черепі і в носовій порожнині, на кістковому апараті вуха.

Лікворея: найбільшою небезпекою ліквореї є проникнення інфекції в порожнину черепа, тому при появі симптомів: рясне витікання прозорої рідини з носа або вуха, що супроводжується головним болем, необхідно відразу звернутися до нейрохірурга і ЛОР-лікаря. На першому етапі лікування призначається консервативна терапія, при неефективності якої пацієнтові буде запропоновано оперативне втручання.

Якісне консервативне лікування ліквореї в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні Херсона!

Як правило, спочатку встановлюється люмбальний дренаж – найтонший катетер, який буде виводити спинномозкову рідину, не даючи їй виливатися з порожнини черепа, таким чином будуть створюватися умови для зрощення патологічного ходу, зазвичай катетер встановлюється на 5-7 днів. Також обов’язково призначається: антибіотикотерапія для профілактики інфекційних ускладнень, призначаються сечогінні препарати, для зменшення внутрішньочерепного тиску, протизапальна терапія. Під час лікування пацієнту рекомендується піднесене положення голови, уникати: кашлю, напруження живота і шмаркання, механічної прочистки вух.

Консервативне лікування ліквореї Консервативне лікування ліквореї

При збереженні у пацієнта витікання рідини з носа протягом лікування або відновлення після проведеного лікування пацієнтові рекомендується оперативне втручання. При появі описаних скарг якомога швидше зверніться до лікаря, пам’ятайте, запобігти можливим ускладненням значно легше, ніж їх лікування. У нейрохірургічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні накопичений величезний досвід лікування ліквореї.

Лк. Журавльов О.Ф., Леонтьєв О.Ю.