Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

Пацієнт звернувся до нейрохірурга зі скаргами на слабкість та оніміння в правих кінцівках. З метою дообстеження виконано МРТ голови, виявлено об’ємне утворення лівої півкулі головного мозку.

Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями

Пухлина знаходилася в функціонально значимій зоні, що відповідає за рухи в правих кінцівках. Тому перед операційною командою постало непросте завдання: максимально радикальне видалення новоутворення зі збереженням рухової функції пацієнта. Прийнято рішення про проведення оперативного втручання з використанням методу wake-up анестезії.

Для виконання хірургічного доступу (трепанації) пацієнта ввели в медикаментозний сон. Потім на етапі видалення безпосередньо самої пухлини введення анестетиків призупинилось. Весь основний етап операції хворий знаходився у свідомості. Мозкова речовина не містить больових рецепторів, тому маніпуляції на головному мозку в свідомості пацієнта є абсолютно безболісними.

За допомогою спеціального електростимулятора проведено картування кори головного мозку (визначення зон, які відповідають за рухову функцію кінцівок). Це дозволило знайти межу між пухлиною та здоровими ділянками мозку, що відповідають за рухи. Під час операції для контролю за руховою функцією пацієнт постійно виконував прості команди правими кінцівками (згинання – розгинання стопи, згинання – розгинання кисті).

Після видалення патологічного вогнища пацієнт повторно був введений в медикаментозний сон для завершення операції.

Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями

За допомогою динамічного інтраопераційного неврологічного контролю вдалося видалити пухлину без наростання рухового дефіциту. В ранньому післяопераційному періоді слабкість в правих кінцівках регресувала. Пацієнт виписаний з позитивною динамікою.

Для проведення хірургічних втручань з використанням wake up анестезії необхідні відповідні знання, навики, досвід та злагоджена робота операційної команди. Такий вид операції в черговий раз успішно виконався в нейрохірургічному відділенні ХОКЛ. При пухлинах, які знаходяться в функціонально значимій зоні Wake up анестезія дозволяє зберегти рухову, чутливу, мовну функції в залежності від розташування пухлини головного мозку.

Операційна бригада:

  • Леонтьєв О.Ю.,
  • Селедець О.А.,
  • Стельмах М.О.,
  • Масюков О.В.,
  • Ільченко О.М.,
  • Молчанова І.О.
  • Біла О.Г.

Відео

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.

Вам будет интересно

Залишити коментар

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!

Записатися на прийом