Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

🕮 Чтение займет 1 минуту

Діагностика

Пацієнт звернувся до нейрохірурга зі скаргами на слабкість та оніміння в правих кінцівках. З метою дообстеження виконано МРТ голови, виявлено об’ємне утворення лівої півкулі головного мозку.

Пухлина знаходилася в функціонально вагомій зоні, що відповідає за рухи в правих кінцівках. Тому перед операційною командою постало непросте завдання: максимально радикальне видалення новоутворення зі збереженням рухової функції пацієнта. Прийнято рішення про проведення оперативного втручання з використанням методу wake-up анестезії.

Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями 3 Херсон

Операція

Для виконання хірургічного доступу (трепанації) пацієнта ввели в медикаментозний сон. Потім на етапі видалення безпосередньо самої пухлини введення анестетиків призупинилось. Весь основний етап операції хворий знаходився у свідомості. Мозкова речовина не містить больових рецепторів, тому маніпуляції на головному мозку у свідомості пацієнта є абсолютно безболісними.

За допомогою спеціального електростимулятора проведено картування кори головного мозку (визначення зон, які відповідають за рухову функцію кінцівок). Це дозволило знайти межу між пухлиною та здоровими ділянками мозку, що відповідають за рухи.

Під час операції для контролю за руховою функцією пацієнт постійно виконував прості команди правими кінцівками (згинання – розгинання стопи, згинання – розгинання кисті).

Після видалення патологічного вогнища пацієнт повторно був введений в медикаментозний сон для завершення операції.

За допомогою динамічного інтраопераційного неврологічного контролю вдалося видалити пухлину без наростання рухового дефіциту. В ранньому післяопераційному періоді слабкість в правих кінцівках регресувала. Пацієнт виписаний з позитивною динамікою.

Для проведення хірургічних втручань з використанням wake up анестезії необхідні відповідні знання, уміння, досвід та злагоджена робота операційної команди. Такий вид операції в черговий раз успішно виконався в нейрохірургічному відділенні ХОКЛ. При пухлинах, які знаходяться в функціонально важливий зоні Wake up анестезія дозволяє зберегти рухову, чутливу, мовну функції в залежності від розташування пухлини головного мозку.

Пацієнт під час операції на мозку розмовляв з лікарями 4 Херсон

Операційна бригада

Відео

Loading

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.
Статті по темі Послуги на базі нашого відділення Останні записи Вам буде цікаво

Залишити коментар

Документи лікарів

Усі документи >

Наші переваги

Документы
Діяльність нейрохірургії ліцензована, в наявності ліцензії та акредитації
Лікарі
У нашому відділенні нейрохірургії працюють кращі фахівці з багатющим досвідом в своїй області
Послуги
Діагностика, лікування, реабілітація в відділенні нейрохірургії ХОКЛ
Обладнення
 • операційний мікроскоп Karl Zeiss,
 • коагуляційні апарати Aesculap и Bowa,
 • високошвидкісна дриль Stryker,
 • електростимулятор Radionics,
 • апарат для УЗД SonoSite

Записатися на консультацію

Вчасно виявлення та лікування захворювань дозволить суттєво заощадити час та гроші, але й продовжить Ваше життя та підвищите його якість

  Записатися

   Надсилаючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі та використання даних на цьому сайті

   Поставте Ваше запитання

   Чи не знайшли потрібну інформацію? Зверніться до нашого кол-центру або напишіть нам, заповнивши форму