Повну реконструкцію хребта виконали херсонцю зі складною пухлиною

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

🕮 Чтение займет 1 минуту

Пацієнт Б. 52 роки, поступив 10.12.2021р. в нейрохірургічне відділення Херсонської обласної лікарні зі скаргами на сильний біль у поперековому відділі хребта та слабкість в ногах, з неможливістю самостійно пересуватися навіть на незначну відстань, тобто ноги пацієнта були майже паралізовані.

З анамнезу життя стало відомо що пацієнт хворіє на рідкісне генетичне захворювання (хворобу Реклінгаузена), так названий нейрофіброматоз 1 типу з формуванням підшкірних нейрофібром по всьому тілу.

Напередодні пацієнту було проведено діагностичне дослідження – МРТ поперекового відділу хребта: на якому було виявлено метастатичне ураження 4-го поперекового хребця, зі стенозуванням хребтового каналу, тобто пухлина стискала так званий дуальний мішок, всередині якого проходять нервові корінці що відповідають за рухову та чутливу функцію в нижніх кінцівках.

Також було проведено МСКТ з контрастним підсиленням (онкопошук) – первинного вогнища (тобто пухлини, з якої метастаз попав у хребець) виявити не вдалося.

Повну реконструкцію хребта виконали херсонцю зі складною пухлиною 3 Херсон

В невідкладному порядку прийнято рішення про оперативне втручання з метою декомпресії дуального мішка та видаленням пухлинної маси, адже час грав не на користь пацієнта. Було проведено оперативне лікування на рівні світових стандартів, які лікарі нейрохірургічного відділення на чолі з завідуючим Леонтьєвим Олексієм Юрійовичем опанували в клініках Європи.

 1. Першим етапом провели транспедикулярні гвинти, тобто в тіла нижче розташованих хребців та вище розташованих відносно ураженого хребця закрутили 4 титанові гвинти, наступним етапом провели повне видалення пухлини.
 2. Потім замість видаленого тіла хребця було встановлено так званий кейдж, розсувний протез який забезпечуватиме стабільність хребтового сегмента.
 3. Третім етапом провели титанові балки які надійно було прикручено до раніше встановлених гвинтів.

Вся операція від розмітки операційного поля до зашивання рани, виконувалась під рентген контролем апарату ЕОП в умовах спеціалізований рентген операційної. Варто зазначити що операції подібної складності в Херсоні та області виконуються тільки в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні.

З метою контролю на наступний день було проведено МСКТ поперекового відділу хребта на якому бачимо таке картину:

Повну реконструкцію хребта виконали херсонцю зі складною пухлиною 4 Херсон

Пацієнт перебував на подальшому лікуванні, отримував відновну терапію, пройшов курс реабілітаційного лікування з майже повним регресом неврологічної симптоматики. В гістологічному висновку злоякісна пухлина метастатичного ряду. Пацієнт виписаний для подальшого проходження курсу променевої та хіміотерапії.

Операційна бригада:

 • Оператор:к.м.н., лікар нейрохірург вищої категорії, зав.нейрохірургічного відділення ХОКЛ Леонтьєв О.Ю.
 • Асистент: лікар нейрохірург вищої категорії Селедець О.А.
 • Анестезіолог: Масюков О.В,
 • Операційна медична сестра: Молчанова І.

Loading

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.
Статті по темі Послуги на базі нашого відділення Останні записи Вам буде цікаво

Залишити коментар

Документи лікарів

Усі документи >

Наші переваги

Документы
Діяльність нейрохірургії ліцензована, в наявності ліцензії та акредитації
Лікарі
У нашому відділенні нейрохірургії працюють кращі фахівці з багатющим досвідом в своїй області
Послуги
Діагностика, лікування, реабілітація в відділенні нейрохірургії ХОКЛ
Обладнення
 • операційний мікроскоп Karl Zeiss,
 • коагуляційні апарати Aesculap и Bowa,
 • високошвидкісна дриль Stryker,
 • електростимулятор Radionics,
 • апарат для УЗД SonoSite

Записатися на консультацію

Вчасно виявлення та лікування захворювань дозволить суттєво заощадити час та гроші, але й продовжить Ваше життя та підвищите його якість

  Записатися

   Надсилаючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі та використання даних на цьому сайті

   Поставте Ваше запитання

   Чи не знайшли потрібну інформацію? Зверніться до нашого кол-центру або напишіть нам, заповнивши форму