Успішно видалили велике глибинне пухлиноподібне утворення

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

🕮 Чтение займет 1 минуту

Херсонські нейрохірурги успішно видалили велике глибинне пухлиноподібне утворення в ділянці стовбура головного мозку у молодого пацієнта.

Молодий хлопець у віці 21 року звернувся у нейрохірургічне відділення Херсонської обласної клінічної лікарні зі скаргами на виражений головний біль (переважно вночі та вранці), нудоту, запаморочення, швидку стомлюваність, хиткість при ході, загальмованість та порушення пам’яті, відсутність слуху на праве вухо, слабкість м’язів правої половини обличчя.

Після обстеження на МРТ головного мозку у пацієнта було виявлене велике пухлиноподібне утворення поряд з життєво важливими ділянками мозкового стовбура – так званий дермоїд головного мозку. Особливість цього новоутворення полягало в тому, що воно мало вроджений характер, тобто ще при формуванні ембріону (та його нервової системи) ділянки первинних елементів шкіри «запаялись» у зачатки майбутнього головного мозку, що через довгі роки призвело до поступового накопичення у ньому таких «сторонніх» тіл, як фрагменти волосся, нігтів, зубів, які знаходились у самоподібній речовині та разом формували порожнину з капсулою.

Успішно видалили велике глибинне пухлиноподібне утворення 3 Херсон

Ріст цієї «дармоїдної кісти», яка не була ані раковою, ані злоякісною гліальною пухлиною головного мозку, (а) проте, загрожував життю пацієнта, оскільки новоутворення було розташовано поряд з функціонально важливими зонами мозку.

Якби не вчасне звернення пацієнта у нейрохірургічне відділення, дуже скоро у нього, разом з правобічною глухотою та паралічем правої половини лицевої мускулатури, виникли б порушення ковтання, мовлення, неможливість ходи внаслідок втрати координації. Крім того, новоутворення поступово порушило нормальний відтік спинномозкової рідини з порожнини черепа, що швидко призвело б до так званої гідроцефалії («водянки» головного мозку) ,з критичним підвищенням внутрішньочерепного тиску за загрозою раптової смерті.

Беручи до уваги усі вищезазначені обставини, у нейрохірургічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні хлопцю було проведене двухетапне оперативне втручання: спочатку була встановлена постійна внутрішня шунтуюча система для відведення «зайвої» мозкової рідини з порожнини черепа у черевну порожнину. Згодом проведена невелика трепанація черепа, а завдяки щадній мікрохірургічній техніці в результаті майже 6-годинної операції вдалось майже повністю видалити пухлину, в тому числі і її глибинний фрагмент у стовбурі мозку, причому без пошкодження навколишніх нервів та судин. В кінці операції цілісність кісток черепа була відновлена для кращого косметичного та захисного ефекту.

Успішно видалили велике глибинне пухлиноподібне утворення 4 Херсон

Нейрохірургічна операційна бригада:

 • оператор – завідувач нейрохірургічним відділенням, к. м. н. Леонтьєв О. Ю.,
 • асистент – лікуючий нейрохірург Борблик Є. В.,
 • операційна сестра Молчанова І. О.,

Анестезіологічне забезпечення:

 • анестезіолог Масюков О. В.,
 • анестезістка Ільченко О. М.

Післяопераційний період перебігав без ускладнень, завдяки ранній реабілітації хворий швидко активізований, піднятий на ноги, мало місце покрашення стану у вигляді усунення головного болю, покращення координації рухів та ходи, деякого поліпшення мімічних рухів правої половини обличчя.

Після зняття швів пацієнт на 10 день перебування виписаний з відділення у задовільному стані, пішов з лікарні, як то кажуть, «своїми ногами та з ясною головою», сповнений рішучості закінчити наступного року свій «виш» (зараз хлопець є студентом випускного курсу) та повернутись до повноцінного життя.

Loading

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.
Статті по темі Послуги на базі нашого відділення Останні записи Вам буде цікаво

Залишити коментар

Документи лікарів

Усі документи >

Наші переваги

Документы
Діяльність нейрохірургії ліцензована, в наявності ліцензії та акредитації
Лікарі
У нашому відділенні нейрохірургії працюють кращі фахівці з багатющим досвідом в своїй області
Послуги
Діагностика, лікування, реабілітація в відділенні нейрохірургії ХОКЛ
Обладнення
 • операційний мікроскоп Karl Zeiss,
 • коагуляційні апарати Aesculap и Bowa,
 • високошвидкісна дриль Stryker,
 • електростимулятор Radionics,
 • апарат для УЗД SonoSite

Записатися на консультацію

Вчасно виявлення та лікування захворювань дозволить суттєво заощадити час та гроші, але й продовжить Ваше життя та підвищите його якість

  Записатися

   Надсилаючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі та використання даних на цьому сайті

   Поставте Ваше запитання

   Чи не знайшли потрібну інформацію? Зверніться до нашого кол-центру або напишіть нам, заповнивши форму