Синдром карпального каналу

Ми надаємо допомогу пацієнтам з нейрохірургічною патологією головного та спинного мозку, ускладненими ушкодженнями і захворюваннями черепа і хребта, периферичної нервової системи з 1959 року.

Синдром карпального каналу. Лікування

Синдром карпального каналу належить до групи захворювань, компресійно-ішемічних невропатій. Він виникає тоді, коли серединний нерв, який проходить через вузький канал біля основи долоні піддається компресії з поступовим прогресуючим порушенням функції нерва з наявністю болю і оніміння в кисті. У нормі карпальний канал являє собою простір, обмежений кістками зап’ястя і натягнутою зв’язкою. У цьому каналі проходять сухожилля згиначів пальців, судини, а також серединний нерв, який і є найбільш уразливим в цій області. Серединний нерв забезпечує чутливість долонної поверхні 1-4 пальців кисті, а також іннервує маленькі м’язи основи великого пальця.

Причиною виникнення компресійної невропатії найчастіше є потовщення оболонок сухожиль в каналі:

 • при постійних тривалих фізичних навантаженнях на кисть
 • при вібрації і напруженні кисті пов’язаних з професійною діяльністю у працівників фізичної праці, спортсменів, друкарок, доярок, комп’ютерних працівників, музикантів (часті однотипні рухи в кисті різної інтенсивності).

Синдром карпального каналу

До факторів, що сприяють виникненню синдрому карпального каналу є травматичні ушкодження зап’ястя, що викликають набряк оболонок сухожиль. Набряку сприяють гормональні порушення при :

 • дисфункції гіпофіза
 • захворюваннях щитовидної залози,
 • цукровому діабеті,
 • ожирінні.

Синдром карпального каналу: симптоми

Хронічні запальні захворювання суглобів, такі, як ревматоїдний артрит, сприяють появі даного захворювання. При вагітності і під час менопаузи також є схильність до набряку сполучної тканини, суглобів та сухожиль. Жінки страждають синдромом карпального каналу в три рази частіше, ніж чоловіки, це пов’язано з тим, що анатомічно капальний канал у жінок менший. Коли нерв піддається компресії, це проявляється на початку відчуттям оніміння, печіння в пальцях, почуттям «повзання мурашок», особливо в області вказівного і середнього пальця. Деяким пацієнтам пальці здаються «опухлими» або «ватяними». Згодом ці симптоми посилюються і приєднуються болі різної інтенсивності. Людині з синдромом зап’ястного каналу часто хочеться струсити кисть або зап’ястя. При тривалій компресії нерва відбувається поступове порушення його функції, що проявляється зниженням тактильної і температурної чутливості в 1-4 пальцях кисті, це ускладнює виконання точних рухів. У важких випадках виникає атрофія м’язів першого пальця з грубими порушеннями чутливості.

При появі вищевказаних симптомів необхідно звернутися до лікаря, для дообстеження, яке може включати:

 • неврологічний огляд,
 • УЗД,
 • рентгенографію кистей рук,
 • електрофізіологічні дослідження.

Особливо загрозливими симптомами є порушення повсякденної діяльності, і порушення сну через біль в кистях рук. Без лікування дане захворювання може призвести до незворотних змін в нерві зі стійким порушенням функції кисті.

Оперативне лікування синдрому карпального каналу

При відсутності ефекту від консервативного лікування, при появі перших ознак невропатії та її прогресуванні, показано оперативне лікування. Операції при синдромі карпального каналу проводяться в нашій лікарні вже багато років. Операція проводиться під місцевою анестезією з використанням операційного мікроскопа. Суть операції полягає в розтині зв’язки, що обмежує карпальний канал, звільнення нерва від рубців і здавлення. Після операції в незапущених випадках зазвичай настає значне поліпшення.

Читайте також

Також ознайомтеся зі статтею , опубліковану раніше на нашому сайті.
Стаття перевірена лікарем-нейрохірург вищої категорії Олексіїєм Леонтьєвим, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.
Стаття перевірена лікарем-нейрохірург вищої категорії Олексіїєм Леонтьєвим, носить загальний інформаційний характер, не замінює консультацію фахівця. Для рекомендацій з діагностики та лікування необхідна консультація лікаря.

Якщо у Вас є ознаки або симптоми, зазначені в статті, ми рекомендуємо записатися на консультацію до фахівця.

✎ Записатися на прийом


Також на базі нашого нейрохірургічного відділення

Лікарі нашого відділення

Дмитрук Вячеслав Сергеевич Херсон

Дмитрук Вячеслав

Лікар-нейрохірург.
Малишенко Михайло

Малишенко Михайло

лікар нейрохірург вищої категорії, рентген-ендоваскулярний нейрохірург, стаж роботи 19 років.
Селедець Олег

Селедець Олег

лікар вищої категорії, нейрохірург зі стажем роботи понад 20 років.
Леонтьєв Олексій

Леонтьєв Олексій

лікар-нейрохірург вищої категорії, завідувач відділенням нейрохірургії
Костін Микола

Костін Микола

лікар-нейрохірург вищої категорії
Журавльов Олександр

Журавльов Олександр

лікар-фахівець, нейрохірург зі стажем роботи 3 роки.
Філіпчук Сергій

Філіпчук Сергій

лікар-нейрохірург першої категорії.
Назаренко Ольга

Назаренко Ольга

лікар-нейрохірург першої категорії, зі стажем роботи понад 10 років.
Сміщук Віталій

Сміщук Віталій

Стаж роботи 2 роки.
Борблик Євген

Борблик Євген

лікар-нейрохірург першої категорії, нейрохірургічний стаж роботи 11 років.

Залишити коментар

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!

Записатися на прийом


  Записатися на прийом