Синдром каналу Гійона: діагноз і лікування
Синдром каналу Гійона – це захворювання яке часто зустрічається. Виникає внаслідок тривалого здавлення ліктьового нерва у вузькому каналі зап’ястя (каналі Гійона), через яке він проходить. Синдром каналу Гійона виникає при тривалих, надмірних навантаженнях на зап’ястя, а також при травмах і захворюваннях кісток і суглобів зап’ястя. Зазвичай описаний синдром проявляється відчуттям поколювання в мізинці і безіменному пальці, при тривалих навантаженнях і відсутності лікування, поколювання переростає в біль, який поширюється на зап’ястя і кисть, в запущених випадках відбувається атрофія м’язів і поява слабкості в кисті.
Діагностика синдрому каналу Гійона
Поставити діагноз досвідчений нейрохірург може навіть на підставі симптоматики захворювання. Як додатковий метод дослідження застосовується УЗД.
Лікування синдрому каналу Гійона
Першим етапом лікування є консервативна терапія, яка включає в себе:
- зменшення навантаження або іммобілізацію кисті і променево-зап’ястного суглоба
- призначення протизапальної і проти набрякової терапії,
- місцеве введення гормональних препаратів і призначення фізіотерапії.
При відсутності ефекту пацієнтові пропонується оперативне втручання – ревізія каналу Гійона і звільнення нерва від компресії. У нейрохірургічному відділенні накопичений великий досвід як консервативного так і оперативного лікування захворювань периферичної нервової системи, а наявність операційного мікроскопа і мікроінструментарію дозволяє якісно і ефективно виконувати оперативні втручання.