Діагностичні операції при ураженнях мозку. Інфекційні ураження головного і спинного мозку можуть бути: як самостійними захворюваннями (наприклад, бактеріальний менінгіт), так і ускладненнями травм (внаслідок відкритих і проникаючих черепно-мозкових травм) або специфічних захворювань (туберкульозний менінгіт, ВІЛ).

З огляду на схожість симптомів і даних додаткових методів дослідження (навіть таких високоінформативних як МСКТ і МРТ) – встановити точний діагноз часом буває дуже складно.

Діагностичні операції (пункції, біопсії)

Якісні діагностичні операції (пункції, біопсії) при інфекційних ураження мозку в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні Херсона!

Встановлення діагнозу

Основною діагностичною маніпуляцією (при відсутності протипоказань), яка допоможе точно встановити діагноз є спинномозкова пункція. При цьому оцінюється характер спинномозкової рідини і виконується її забір для аналізу.

Діагностичні операції (пункції, біопсії)

При неможливості встановити діагноз за допомогою додаткових методів дослідження – виконується діагностичне оперативне втручання – в області патологічного утворення (кісти, абсцесу і т.д.) накладається фрезевий отвір і виконується його пункція.

В разі виявлення гнійного вмісту – в порожнину встановлюються дренажі. При наявності вмісту нез’ясованого характеру виконується йог забір для подальшого лабораторного дослідження.