У нейрохірургічному відділенні виконано видалення пухлини складної локалізації

До невролога за місцем проживання звернулась молода пацієнтка зі скаргами на слабкість та оніміння у руках та ногах, призначене лікування не принесло полегшення, тому була рекомендована МРТ.

Після дообстеження встановлений страшний діагноз – пухлина спинного мозку, що знаходилась в області переходу головного мозку в спинний – на рівні першого шийного хребця. Така локалізація пухлини загрожувала подальшим прогресивним наростанням та навіть повним зникненням рухів та чутливості у тілі пацієнтки.

Враховуючи молодий вік та швидке погіршення стану було прийняте рішення негайно готувати пацієнтку до операції. Видалення утворень спинного мозку вимагає від нейрохірурга максимальної точності та обережності рухів, адже невірний рух і пацієнт назавжди залишиться інвалідом.

Після ретельного планування та передопераційної підготовки пацієнтка укладена на операційний стіл, голова надійно фіксована спеціальною системою, за допомогою операційного мікроскопа та мікроінструментарію, міліметр за міліметром, пухлина відділена від спинного мозку та видалена в повному об’ємі.

Після операції у хворої повністю відновилась втрачена в ногах та руках сила, пацієнтка з вдячністю та посмішкою на 10 добу виписана з відділення.